Strona głównaKonsultacje i badaniaTest antygenowy jakościowy ‑ na wykrycie infekcji wirusem Sars‑CoV‑2
Check iconPakiet: konsultacja + badanie
Test antygenowy jakościowy ‑ na wykrycie infekcji wirusem Sars‑CoV‑2
149,00

Uwaga - Test antygenowy jest realizowany w wybranych miastach:

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław.

Jak wygląda przebieg konsultacji?

 1. Przejdź wywiad medyczny online, w którym odpowiedz na pytania dotyczące Twojego stanu zdrowia. To zajmie od 2 do 10 minut.
 2. Zarejestruj się do przychodni i opłać wizytę lub badanie korzystając z bezpiecznych płatności.
 3. Jeśli masz niepokojące objawy porozmawiaj z lekarzem podczas telekonsultacji. Otrzymasz e-receptę lub e-zwolnienie jeśli lekarz uzna to za zasadne.
 4. Na podany adres e-mail otrzymasz skierowanie na badanie laboratoryjne. Wykonasz je w wybranym punkcie laboratoriów medycznych „Diagnostyka”. Wynik odbierzesz w Panelu Pacjenta przychodni Dimedic.PL.

Test antygenowy na Sars-CoV-2

ZobaczShow moreZamknijHide

Test antygenowy to badanie potwierdzające obecność białek wirusa Sars-cov-2 w próbce biologicznej. Jest szybkim, przesiewowym, chromatograficznym, testem immunochemicznym.

Badanie antygenowe jest metodą potwierdzającą chorobę Covid -19 u osób z występującymi objawami chorobowymi. Materiał do badania pobiera się podczas wymazu z tylnej ściany gardła i/lub nosogardzieli.

Wskazania do testu antygenowego

ZobaczShow moreZamknijHide

Test antygenowy warto wykonać w celu potwierdzenia choroby Covid-19 u osób u których występują objawy Covid-19. Test powinno się wykonać w okresie od 1 do 5 maksymalnie 7 dnia występowania objawów zakażenia górnych dróg oddechowych, takie jak: kaszel, duszności, ból gardła (uczucie suchości, pieczenie w gardle). Niepokojącymi objawami mogą być także ciągłe zmęczenie, bóle mięśniowe oraz gorączka. Badanie to jest również skuteczne w przypadku identyfikacji infekcji wirusem Sars-cov-2 u osób bez nasilonych objawów chorobowych lub bez objawów. Mam ono jednak wtedy nieznacznie mniejszą czułość diagnostyczną.

Badanie warto wykonać profilaktycznie:

 • przed i po uroczystościach rodzinnych (np. wesele, komunia, chrzciny itp.),
 • przed wizytą u osób z grupy ryzyka,

Ponadto badanie antygenowe wskazane jest w przypadku:

 • podejrzenia o możliwy kontakt z osobą, która nie miała możliwości weryfikacji zachorowania

Przeciwwskazania do wykonania testu antygenowego

ZobaczShow moreZamknijHide
Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania testu antygenowego na Covid-19. Jednak należy pamiętać, że badanie najlepiej wykonać dzień po wystąpieniu objawów klinicznych do 5-7 dnia ich występowania.

Jak przygotować się do testu antygenowego?

ZobaczShow moreZamknijHide

Prawidłowe przeprowadzenie testu antygenowego wymaga przestrzegania kilku zasad:

 • przed pobraniem wymazu nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, gum do żucia, cukierków czy tabletek do ssania;
 • wymaz najlepiej pobrać rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po 3 godzinach od ostatniego posiłku;
 • materiał badawczy może być pobrany najwcześniej po 2 godzinach od zastosowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych, takich jak maści, krople, aerozole;
 • przed pobraniem próbki nie należy wydmuchiwać i płukać nosa;
 • przed pobraniem wymazu należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Przebieg testu antygenowego

ZobaczShow moreZamknijHide

Test antygenowy wykonuje się na podstawie wymazu z gardła, nosogardzieli.

Próbka do badania pobierana jest przy pomocy wymazówki z tzw. podłożem transportowym, czyli specjalnej pałeczki, która jest zakończona jałową watą, bawełną lub bibułą. Po pobraniu wymazu umieszcza się ją w szczelnie zamykanym, jałowym pojemniku. Ważne jest, aby materiał badawczy nie był skażony innymi drobnoustrojami.

Wyniki będą gotowe następnego dnia od pobrania. Wynik testu antygenowego będzie dostępny na stronie Diagnostyki. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w punkcie pobrań. Pacjent otrzyma numer, który kolejno należy wprowadzić na stronie internetowej wraz z datą urodzenia.

Dodatkowo wynik będzie możliwy do sprawdzenia w panelu pacjenta w przychodni internetowej Dimedic.pl.

Postępowanie po teście antygenowym

ZobaczShow moreZamknijHide
Jeśli wynik okaże się pozytywny i towarzyszą mu objawy chorobowe lekarz POZ lub lekarz w szpitalu może stwierdzić występowanie choroby Covid-19. Jeśli objawy nie występują konieczne będzie potwierdzenie infekcji za pomocą badania RT-PCR. UWAGA, wynik negatywny nie świadczy o braku infekcji.

Warunki realizacji badania

ZobaczShow moreZamknijHide
 1. Wybierz rodzaj konsultacji z badaniem i rozpocznij kwestionariusz.

 2. Przejdź przez wywiad medyczny online.

 3. Uzupełnij swoje dane (są one niezbędne żeby móc wystawić skierowanie na badanie laboratoryjne).

 4. Jeżeli jesteś zdrowy i/lub nie masz żadnych niepokojących objawów, otrzymasz od razu skierowanie do Diagnostyki na zakupione badanie (na swój adres e-mail).

 5. Jeżeli masz jakieś objawy lub inne dolegliwości zdrowotne, to najpierw zostaniesz przekierowany do przychodni Dimedic.PL, gdzie odbędziesz konsultację z lekarzem i następnie otrzymasz skierowanie do Diagnostyki na zakupione badanie (na swój adres e-mail).

 6. Na stronie Diagnostyki możesz wyszukać najbliższy punkt pobrań i pójść do niego w godzinach przyjęć z otrzymanym skierowaniem (instrukcje jak się przygotować do badania są podane na skierowaniu).

 7. Wyniki badań będziesz mógł sprawdzić w panelu pacjenta w przychodni internetowej Dimedic.pl oraz na stronie Diagnostyki (instrukcje zostaną podane w punkcie Diagnostyki).

Organizatorzy

Partnerzy