Pakiet badań

Przychodnia Dimedic.PL jest zarejestrowana w Rejestrze podmiotów medycznych (kod resortowy cz. V: 01)

Pakiet

Pakiet

Test PCR + wynik w języku angielskim

Z usług przychodni Dimedic.PL skorzystać mogą wyłącznie pacjenci pełnoletni.UWAGA - Test RT-PCR jest realizowany w wybranych miastach: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław.

Nr katalogowy: 4868_10165

Producent: Dimedic.pl

Konsultacja online

Badanie laboratoryjne

Cena pakietu

530,00 PLN

Informacje o pakiecie

Konsultacja online w wyspecjalizowanej i zarejestrowanej w Polsce przychodni telemedycznej Dimedic.PL wraz z badaniem RT-PCR i wynikiem w języku angielskim.

Przychodnia Dimedic.PL specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu COVID-19. Skorzystaj z pomocy naszych lekarzy, wybierając konsultację lekarską. Otrzymasz skierowanie na badanie laboratoryjne na podany adres email.

Jak wygląda przebieg konsultacji?

 1. Przejdź wywiad medyczny online, w którym odpowiedz na pytania dotyczące Twojego stanu zdrowia. To zajmie od 2 do 10 minut.
 2. Zarejestruj się do przychodni i opłać wizytę lub badanie korzystając z bezpiecznych płatności.
 3. Jeśli masz niepokojące objawy porozmawiaj z lekarzem podczas telekonsultacji. Otrzymasz e-receptę lub e-zwolnienie jeśli lekarz uzna to za zasadne.
 4. Na podany adres e-mail otrzymasz skierowanie na badanie laboratoryjne. Wykonasz je w wybranym punkcie laboratoriów medycznych „Diagnostyka”. Wynik odbierzesz w Panelu Pacjenta przychodni Dimedic.PL.

Badanie PCR na Sars-Cov-2

Badanie na COVID-19 metodą Realtime RT-PCR jest jedynym, potwierdzającym lub wykluczającym chorobę Covid -19. W większości przypadków materiał do badania pobiera się podczas wymazu z tylnej ściany gardła. Można także dokonywać pomiarów w materiale pochodzącym z plwociny lub bronchoskopii.

Co to jest badanie PCR? To badanie genetyczne potwierdzające obecność materiału genetycznego wirusa w próbce biologicznej. W przypadku obecności wirusa Sars-Cov-2 (wirus ciężkiego ostrego zespołu oddechowego SARS-CoV-2) materiałem genetycznym detektowanym w badaniu jest RNA.

Wskazania do badania PCR

Badanie RT-PCR wykonuje się w celu ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia wirusem Sars-Cov-2, ze względu na najwyższą skuteczność w diagnostyce koronawirusa. Wskazaniami są dodatnie wyniki badań przeciwciał skierowanych przeciwko koronawirusowi, lub objawy zakażenia górnych dróg oddechowych, takie jak:

 • kaszel,
 • duszności,
 • ból gardła (uczucie suchości, pieczenie w gardle).

Niepokojącymi symptomami mogą być również ciągłe zmęczenie, bóle mięśniowe oraz gorączka. Wskazaniem do przeprowadzenia badania PCR jest również kontakt z osobą zarażoną.

Test warto wykonać profilaktycznie:

 • przed wyjazdem za granicę (zwłaszcza przy wyborze transportu lotniczego);
 • po powrocie z urlopu,
 • przed przyjęciem do szpitala,
 • przed wizytą u osób z grupy ryzyka,
 • przed i po uroczystościach rodzinnych (np. wesele, komunia, chrzciny itp.),

Dodatkowo badanie metodą PCR wskazane jest w przypadku:

 • podejrzenia o możliwy kontakt z osobą, która nie miała możliwości weryfikacji zachorowania (test daje największą skuteczność wykrycia po około 2 tygodniach od takiego kontaktu),
 • rutynowej oceny nosicielstwa.

Przeciwwskazania do wykonania badania PCR

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania badania RT-PCR na Covid-19.

Jednak warto pamiętać, że badanie najlepiej wykonać dzień po wystąpieniu objawów klinicznych lub 7-9 dni od możliwego zakażenia. Wtedy uzyskiwana jest najlepsza czułość badania i zmniejsza się ryzyko wątpliwego wyniku.

Jak przygotować się do badania PCR?

Prawidłowe przeprowadzenie testu PCR wymaga przestrzegania następujących zasad:

 • przed pobraniem wymazu nie należy myć zębów, używać płynów do płukania jamy ustnej, cukierków, gum do żucia, czy tabletek do ssania;
 • wymaz zaleca się pobrać rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po 3 godzinach od ostatniego posiłku;
 • materiał badawczy może być pobrany najwcześniej po 2 godzinach od zastosowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych, takich jak maści, krople, aerozole;
 • przed pobraniem próbki nie należy wydmuchiwać i płukać nosa;
 • przed pobraniem wymazu należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Przebieg badania PCR

Badanie RT-PCR wykonuje się na podstawie wymazu z gardła, nosogardzieli lub materiału pobranego podczas bronchoskopii, z którego izolowany jest materiał genetyczny wirusa (RNA SARS-CoV-2). W zależności od wykonywanego testu rozpoznawane są 2 lub 3 geny charakterystyczne wyłącznie dla Sars-Cov-2.

Próbka do badania pobierana jest przy pomocy wymazówki z tzw. podłożem transportowym, czyli specjalnej pałeczki, która jest zakończona jałową watą, bawełną lub bibułą. Po pobraniu wymazu umieszcza się ją w szczelnie zamykanym, jałowym pojemniku. Ważne jest, aby materiał badawczy nie był skażony innymi drobnoustrojami.

Wyniki będą gotowe najpóźniej następnego dnia od pobrania. Pacjent otrzyma certyfikat w języku polskim oraz angielskim. Wynik testu PCR będzie dostępny na stronie Diagnostyki (www.wyniki. diag.pl). Szczegółowe informacje zostaną przekazane w punkcie pobrań. Pacjent otrzyma numer, który kolejno należy wprowadzić na stronie internetowej wraz z datą urodzenia.

Dodatkowo wynik będzie możliwy do sprawdzenia w panelu pacjenta w przychodni internetowej Dimedic.pl.

Postępowanie po badaniu PCR

Jeśli wynik okaże się pozytywny konieczne jest stosowanie się do zaleceń Państwowej Izby Sanitarnej, a także jeśli to konieczne – także lekarskich. Wynik negatywny oznacza, że Pacjent jest zdrowy i nie stanowi zagrożenia epidemiologicznego lub test został wykonany zbyt wcześnie.

W razie niepewnego wyniku konieczne jest powtórne wykonanie testu. Do momentu uzyskania powtórnego wyniku zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Warunki realizacji badania

 1. Wybierz rodzaj konsultacji z badaniem i rozpocznij kwestionariusz.

 2. Przejdź przez wywiad medyczny online.

 3. Uzupełnij swoje dane (są one niezbędne żeby móc wystawić skierowanie na badanie laboratoryjne).

 4. Jeżeli jesteś zdrowy i/lub nie masz żadnych niepokojących objawów, otrzymasz od razu skierowanie do Diagnostyki na zakupione badanie (na swój adres e-mail).

 5. Jeżeli masz jakieś objawy lub inne dolegliwości zdrowotne, to najpierw zostaniesz przekierowany do przychodni Dimedic.PL, gdzie odbędziesz konsultację z lekarzem i następnie otrzymasz skierowanie do Diagnostyki na zakupione badanie (na swój adres e-mail).

 6. Na stronie Diagnostyki możesz wyszukać najbliższy punkt pobrań i pójść do niego w godzinach przyjęć z otrzymanym skierowaniem (instrukcje jak się przygotować do badania są podane na skierowaniu).

 7. Wyniki badań będziesz mógł sprawdzić w panelu pacjenta w przychodni internetowej Dimedic.pl oraz na stronie Diagnostyki (instrukcje zostaną podane w punkcie Diagnostyki).