Strona głównaPoradnikCzy przygotowałeś swoją firmę na walkę z COVID-19?

Czy przygotowałeś swoją firmę na walkę z COVID-19?

Czy przygotowałeś swoją firmę na walkę z COVID-19?

Eksperci są zgodni, że kompleksowy model opieki przeciwko COVID-19 jest kluczowy w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Brak odpowiedniego modelu reagowania połączonego z szybkim procesem diagnozy jest bardzo ryzykowny i może prowadzić do utworzenia się ogniska zapalnego w firmie.

Super roznosiciele w firmie

Dziś wiemy już, że duża liczba pacjentów przechodzi Covid-19 bezobjawowo lub ma tylko lekkie symptomy. U innych objawy pojawiają się dopiero po kilku lub kilkunastu dniach od kontaktuz wirusem. Dlatego tak istotnym pozostaje dostęp do kompleksowej opieki przeciwko rozprzestrzeniania się wirusa w firmie. Pamiętajmy o tym, że jeżeli nie odnajdziemy osoby zarażającej i nieświadomej swojego zakażenia, bezobjawowy pacjent będzie spotykał się z innymi i przenosił chorobę na kolejne osoby. W ten sposób w ciągu kilku dni lub tygodni możemy doprowadzić do lockdownu, ale w naszych firmach- przestaniemy panować nad liczbą zakażeń, będziemy zmuszeni do leczenia, a nasza działalność biznesowa zostanie w ten sposób praktycznie całkowicie zatrzymana.

Kluczowym pozostaje jak najszybsze podjęcie działań przeciw szerzeniu się wirusa w naszej firmie, zawsze, nawet wtedy, kiedy istnieje chociaż minimalne prawdopodobieństwo, że dana osoba może chorować na Covid-19. Kolejne dni bez diagnozy powodują, że infekcja rozprzestrzenia się w środowisku, a kontaktujące się ze sobą stale osoby nie otrzymują istotnego dla ich bezpieczeństwa ostrzeżenia. Wystarczą 3-4 dni, żeby kolejna osoba zaczynała zarażać. Chodzi o to, żeby chorą osobę jak najszybciej odizolować od reszty pracowników i zapobiec dalszemu roznoszeniu wirusa. – tłumaczy dr n. med. Sylwester Piaskowski, współtwórca Dimedic.PL - przychodni telemedycznej wyspecjalizowanej w diagnostyce koronawirusa.

Każdy może zadbać o swoje zdrowie

Na szczęście, dziś na rynku mamy dostęp do sprawdzonych rozwiązań, które kompleksowo adresują wszystkie potrzeby firm. Taki model opieki, obejmujący zdalną diagnostyką, a następnie leczenie w domu, połączony z możliwością wykonania testów jest dzisiaj najlepszym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w firmie.

W Dimedic.PL proces opieki rozpoczyna się od wywiadu medycznego na stronie internetowej przychodni. Nasi lekarze na bieżąco analizują odpowiedzi, które spływają od pacjentów, i jeśli jest to konieczne uzupełniają wywiad podczas konsultacji telefonicznej. Dzięki temu mamy możliwość szybkiej reakcji i np. odizolowania osoby z podejrzeniem wirusa od innych osób w firmie zanim jeszcze wykonamy test diagnostyczny, który da nam odpowiedź o zakażeniu - tłumaczy dr Piaskowski

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Dziś przedsiębiorcy, którzy obawiają się koronawirusa SARS-CoV-2, powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zabezpieczyć swoje firmy nie czekając na przypadek zakażenia personelu. Każde podejrzenie zakażenia u pracownika może skutkować zamknięciem firmy i kolejnym przestojem w biznesie. A to, jak pokazują liczne przykłady, może mieć katastrofalne skutki dla przyszłości firmy.

Odpowiedzialny prezes zadba sam o bezpieczeństwo swoich pracowników. Najlepszym sposobem pozostaje pomoc profesjonalnych firm oferujących kompleksową opiekę „przeciw - Covidową”. Dzięki temu pracownicy zostają objęci specjalistyczną opieką medyczną – mają dostęp do diagnostyki zarówno telekonsultacji z lekarzem, jak i testów laboratoryjnych, a w razie potrzeby korzystają z leczenia online poprzez dostęp do telewizyt lekarskich. – dodaje dr Piaskowski.

Doświadczenia pokazują, że taka opieka w firmie odnosi oczekiwane rezultaty. Ci przedsiębiorcy, którzy z niej skorzystali twierdzą, że to najlepsza inwestycja, jaką mogą zrobić w tak niepewnych czasach. Pozwala im to również na optymalizację kosztów, chociażby w zakresie koniecznych do wykonania testów. Dzięki kontaktowi z lekarzem na badania kierowane będą jedynie osoby, które rzeczywiście mają taką potrzebę, a pracodawca oszczędzi pieniądze, które byłyby wydane na niepotrzebnie wykonane testy. Dziś gdy pandemia COVID-19 nie ulega osłabieniu, a wręcz przeciwnie tak istotne jest obecnie zapewnienie każdemu z nas kompleksowego modelu opieki przeciwko COVID-19 w firmie.


Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników

Obecność jednej zarażonej osoby może skutkować wysłaniem na kwarantannę wielu osób z jej otoczenia, dezorganizacją, a nawet zatrzymaniem procesów biznesowych! Program Bezpieczne Miejsce Pracy, to oferta wsparcia pracodawców w zapewnieniu bezpieczeństwa w pracy poprzez ograniczenie ryzyka zarażeniem SARS-CoV-2. Program obejmuje ochroną wszystkich pracowników firmy.

Dlaczego warto dołączyć do programu Bezpieczne Miejsce Pracy z Dimedic.PL?

 • Twoi pracownicy zyskują dostęp do przychodni telemedycznej wyspecjalizowanej w COVID-19,

a Tobie dajemy:

 • SILNY ZESPÓŁ LEKARZY

  Współtwórcą naszych rozwiązań jest Prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna, który przewodniczy zespołowi ekspertów i specjalistów oraz uczestniczymy w regularnych spotkaniach specjalistów z Chin, USA i Włoch dotyczących leczenia choroby COVID-19.

 • ZAAWANSOWANY WYWIAD MEDYCZNY

  Lekarze są wspierani przez algorytm opracowany we współpracy z wiodącymi specjalistami medycznymi.

 • DUŻE DOŚWIADCZENIE W DIAGNOSTYCE ZDALNEJ I COVID-19

  Możliwość diagnozowania nawet tysięcy pacjentów dziennie

 • WSPÓŁPRACA Z DOŚWIADCZONYM PARTNEREM I GWARANCJA DOSTĘPU DO TESTÓW NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

  Możliwość wykonania testów: PT-PCR (wymaz) lub badanie serologiczne - światowe standardy w diagnostyce choroby COVID-19.

Dajemy również gwarancję pełnej poufności danych wrażliwych Twoich pracowników

Doradztwo epidemiologiczne

Zapewniamy profesjonalne doradztwo epidemiologiczne dopasowane do zakresu usług, struktury firmy oraz ilości pracowników.

Potrzebujesz indywidualnej wyceny? Wyślij do nas zapytanie!

W przeciągu 24h od wysłania formularza skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły programu.
< poprzedninastępny >