Strona głównaPoradnikCzy przygotowałeś swoją firmę na walkę z COVID-19?

Czy przygotowałeś swoją firmę na walkę z COVID-19?

Czy przygotowałeś swoją firmę na walkę z COVID-19?

Eksperci są zgodni, że kompleksowy model opieki przeciwko COVID-19 jest kluczowy w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Brak odpowiedniego modelu reagowania połączonego z szybkim procesem diagnozy jest bardzo ryzykowny i może prowadzić do utworzenia się ogniska zapalnego w firmie.

Super roznosiciele w firmie

Dziś wiemy już, że duża liczba pacjentów przechodzi Covid-19 bezobjawowo lub ma tylko lekkie symptomy. U innych objawy pojawiają się dopiero po kilku lub kilkunastu dniach od kontaktuz wirusem. Dlatego tak istotnym pozostaje dostęp do kompleksowej opieki przeciwko rozprzestrzeniania się wirusa w firmie. Pamiętajmy o tym, że jeżeli nie odnajdziemy osoby zarażającej i nieświadomej swojego zakażenia, bezobjawowy pacjent będzie spotykał się z innymi i przenosił chorobę na kolejne osoby. W ten sposób w ciągu kilku dni lub tygodni możemy doprowadzić do lockdownu, ale w naszych firmach- przestaniemy panować nad liczbą zakażeń, będziemy zmuszeni do leczenia, a nasza działalność biznesowa zostanie w ten sposób praktycznie całkowicie zatrzymana.

Kluczowym pozostaje jak najszybsze podjęcie działań przeciw szerzeniu się wirusa w naszej firmie, zawsze, nawet wtedy, kiedy istnieje chociaż minimalne prawdopodobieństwo, że dana osoba może chorować na Covid-19. Kolejne dni bez diagnozy powodują, że infekcja rozprzestrzenia się w środowisku, a kontaktujące się ze sobą stale osoby nie otrzymują istotnego dla ich bezpieczeństwa ostrzeżenia. Wystarczą 3-4 dni, żeby kolejna osoba zaczynała zarażać. Chodzi o to, żeby chorą osobę jak najszybciej odizolować od reszty pracowników i zapobiec dalszemu roznoszeniu wirusa. – tłumaczy dr n. med. Sylwester Piaskowski, współtwórca Dimedic.PL - przychodni telemedycznej wyspecjalizowanej w diagnostyce koronawirusa.

Każdy może zadbać o swoje zdrowie

Na szczęście, dziś na rynku mamy dostęp do sprawdzonych rozwiązań, które kompleksowo adresują wszystkie potrzeby firm. Taki model opieki, obejmujący zdalną diagnostyką, a następnie leczenie w domu, połączony z możliwością wykonania testów jest dzisiaj najlepszym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w firmie.

W Dimedic.PL proces opieki rozpoczyna się od wywiadu medycznego na stronie internetowej przychodni. Nasi lekarze na bieżąco analizują odpowiedzi, które spływają od pacjentów, i jeśli jest to konieczne uzupełniają wywiad podczas konsultacji telefonicznej. Dzięki temu mamy możliwość szybkiej reakcji i np. odizolowania osoby z podejrzeniem wirusa od innych osób w firmie zanim jeszcze wykonamy test diagnostyczny, który da nam odpowiedź o zakażeniu - tłumaczy dr Piaskowski

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Dziś przedsiębiorcy, którzy obawiają się koronawirusa SARS-CoV-2, powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zabezpieczyć swoje firmy nie czekając na przypadek zakażenia personelu. Każde podejrzenie zakażenia u pracownika może skutkować zamknięciem firmy i kolejnym przestojem w biznesie. A to, jak pokazują liczne przykłady, może mieć katastrofalne skutki dla przyszłości firmy.

Odpowiedzialny prezes zadba sam o bezpieczeństwo swoich pracowników. Najlepszym sposobem pozostaje pomoc profesjonalnych firm oferujących kompleksową opiekę „przeciw - Covidową”. Dzięki temu pracownicy zostają objęci specjalistyczną opieką medyczną – mają dostęp do diagnostyki zarówno telekonsultacji z lekarzem, jak i testów laboratoryjnych, a w razie potrzeby korzystają z leczenia online poprzez dostęp do telewizyt lekarskich. – dodaje dr Piaskowski.

Doświadczenia pokazują, że taka opieka w firmie odnosi oczekiwane rezultaty. Ci przedsiębiorcy, którzy z niej skorzystali twierdzą, że to najlepsza inwestycja, jaką mogą zrobić w tak niepewnych czasach. Pozwala im to również na optymalizację kosztów, chociażby w zakresie koniecznych do wykonania testów. Dzięki kontaktowi z lekarzem na badania kierowane będą jedynie osoby, które rzeczywiście mają taką potrzebę, a pracodawca oszczędzi pieniądze, które byłyby wydane na niepotrzebnie wykonane testy. Dziś gdy pandemia COVID-19 nie ulega osłabieniu, a wręcz przeciwnie tak istotne jest obecnie zapewnienie każdemu z nas kompleksowego modelu opieki przeciwko COVID-19 w firmie.


Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników

Obecność jednej zarażonej osoby może skutkować wysłaniem na kwarantannę wielu osób z jej otoczenia, dezorganizacją, a nawet zatrzymaniem procesów biznesowych! Program Bezpieczne Miejsce Pracy, to oferta wsparcia pracodawców w zapewnieniu bezpieczeństwa w pracy poprzez ograniczenie ryzyka zarażeniem SARS-CoV-2. Program obejmuje ochroną wszystkich pracowników firmy.

Dlaczego warto dołączyć do programu Bezpieczne Miejsce Pracy z Dimedic.PL?

 • Twoi pracownicy zyskują dostęp do przychodni telemedycznej wyspecjalizowanej w COVID-19,

a Tobie dajemy:

 • SILNY ZESPÓŁ LEKARZY

  Współtwórcą naszych rozwiązań jest Prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna, który przewodniczy zespołowi ekspertów i specjalistów oraz uczestniczymy w regularnych spotkaniach specjalistów z Chin, USA i Włoch dotyczących leczenia choroby COVID-19.

 • ZAAWANSOWANY WYWIAD MEDYCZNY

  Lekarze są wspierani przez algorytm opracowany we współpracy z wiodącymi specjalistami medycznymi.

 • DUŻE DOŚWIADCZENIE W DIAGNOSTYCE ZDALNEJ I COVID-19

  Możliwość diagnozowania nawet tysięcy pacjentów dziennie

 • WSPÓŁPRACA Z DOŚWIADCZONYM PARTNEREM I GWARANCJA DOSTĘPU DO TESTÓW NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

  Możliwość wykonania testów: PT-PCR (wymaz) lub badanie serologiczne - światowe standardy w diagnostyce choroby COVID-19.

Dajemy również gwarancję pełnej poufności danych wrażliwych Twoich pracowników

Doradztwo epidemiologiczne

Zapewniamy profesjonalne doradztwo epidemiologiczne dopasowane do zakresu usług, struktury firmy oraz ilości pracowników.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i swoich pracowników wyślij do nas zapytanie.

W przeciągu 24h od wysłania formularza skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły programu.

prev poprzedni

następny next

Organizatorzy

Partnerzy